VİZELERDEN SONRA İZLENECEK 5 FİLM ÖNERİSİ

 

Little Miss Sunshine(2006)

kgı

İMDb:7,8

TÜR:Dram,Komedi,Macera

 

Little Miss Sunshine adlı güzellik yarışmasını kazanan  Hoover bütün ailesiyle beraber yolculuğa çıkar.Bu yolculukta birbirinden farklı karakterleri tanır traji komik hikayelerine tanık oluruz.

 

 

K-PAX(2001)

k-pax

İMDb:7,4

TÜR:Bilim Kurgu,Dram

 

Nedir bu K-Pax? Prott’un geldiğini söylediği gezegen. Prott kimmiş ki diyorsanız film bize bu güzel adamın hikayesini anlatıyor.

 

Perfume: The Story of a Murderer(2007)

perfume

İMDb:7,5

TÜR:Dram,Gerilim,Suç

Filmin başından başlıyoruz katilimizi tanımaya… Çocukluğundan gelen hassas koku algılaması onu güzel kokulara iter ve bu da parfümlerin revaçta olduğu bir Fransız döneminde yükselmesine sebep olur. Dünyanın en müthiş kokusunu saklama isteği onu çılgın bir projeye başlamasına neden olmuştur.

American History X(1998)

amerikan

İMDb:8,6

TÜR:Dram,Suç

 

Derek kişisi Neo-Nazi’dir. Irkçı arkadaşımız hapishaneye düşer ve ırkçı düşüncelerini sorgulamaya başlar. Hapisten çıktığında kardeşinin de kendi izinden geldiğini farkedince ona doğru yolu göstermeye karar verir. Filmin gerçek yaşamdan uyarlandığını da belirtelim.

 

The Age of Adaline(2015)

age
İBDb:7,2

TÜR:Dram,Romantik

Adaline 29 yaşında trafik kazası geçirir ve bu kazadan sonra ölümsüzleşir. Kendini gizlemek adına belli yıl geçtikten sonra yer değiştirir ve kimseyle yakınlaşmaz fakat karşına Ellis beyefendisi çıkınca ben niye hayatımı yaşamıyorum ki diye kendini sorgular ve yıllar sonra yeni bir aşka yelken açan Adaline haftasonu Ellis’in ailesiyle tanışmaya gider ve beklenmedik bir durumla karşılaşır.

 

KAYNAKÇA:

http://www.imdb.com/

 

Eda KELEŞ

Basılı ve Online Yayınlar Koordinatörlüğü Aktif Üye