‘Linkedin’ Yeni Bir Dünya

linkedin-nedir

Günümüzde sosyal medya kanallarının yeri yadsınamaz şekilde gözler önüne serilmekte. Her geçen gün yeni bir akım ve yeni bir trend yaratabilen bu kanallar birçok insana profesyonel anlamda da gelişimsel fırsatlar sunuyor.Gerek network gelişimi gerekse kişisel gelişim açısından pek çok fırsat kullanıcıların önüne seriliyor. Bu kanallardan bir tanesi de Linkedin. Linkedin 2003 yılında kullanıma açıldı ve şu anda 20 dilde hizmet veren Linkedin 200 farklı ülkeden 200 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip.

Profesyonel bir paylaşım platformu sunan Linkedin birçok öğrenciye,işverene ve iş arayana çeşitli fırsatlar sunuyor. CV tadında hazırladığınız profilinizi anahtar kelimeler ile sık görüntülenenler arasına sokmanız mümkün.
Birçok firma artık iş ilanlarını Linkedin üzerinden yayınlayarak bu platformda arayış göstermektedir. Bunun yanı sıra sizde kendinize uygun olarak belirleyeceğiniz kriterlerde birçok iş ilanına ulaşma imkanı yakalayabilirsiniz. Her şey bir yana ciddi bir network sağlayan Linkedin profesyoneller arasında da oldukça popüler bir konumda.

9b2a6a882e

Forrester Danışmanlık ve Araştırma çalışmalarına göre satın alma sürecinde bilgi teknolojisinde büyüyen ve yaygın bir etkiye sahiptir. Linkedin’in bilgi teknolojilerinde karar verme sürecini en çok etkilediği belirtmektedir. Zaten Linkedin kullanıcılarının %85 i bu platformu iş amaçlı olarak kullanıyor. Ayrıca oluşturulan gruplarda kişilerle interaktif olarak konuşma imkanı yakalanıp birçok konu hakkında fikir alışverişi yapma fırsatı yakalayabiliyorsunuz.

LinkedInMaze

Siz de bu profesyonel ağa katılmak için geç kalmış sayılmazsınız. Kendinize bir profil açın ve kendinizi yansıtın gerisi gelecektir !

Pınar Şimşek
Basılı ve Online Yayınlar Koordinatörü